قارچ

  Add a header to begin generating the table of contents

  قارچ گیاهی فاقد ریشه، ساقه، برگ، گل و کلروفیل است و برای زنده بودن نیاز دارد در کنار یک موجود زنده دیگر زندگی کند.

  قارچ سفید متداولترین نوع قارچ کشت شده است. نوع دیگری قارچ که کمتر دیده میشود، قارچ قهوه ای است که طعم اش اندکی قویتر از قارچ سفید می باشد. همچنین در میان انواع مختلف قارچ های معمول، پورتوبلو اندازه قابل توجه و طعمی متفاوتی دارد و بویی مشابه قارچ های وحشی دارد. قارچ به صورت گریل شده یا کبابی بسیار خوش طعم است و در غذاهای که با سس سرو میشوند بسیار کاربرد دارد.

  خرید

  انتخاب کنید: قارچ های تازه که سالم، محکم و گوشت دارند. از خرید قارچ های شکسته، لزج، لکه دار و با کلاهک ترک دار خودداری کنید. قارچ به صورت تازه یا کنسرو شده عرضه می شود. قارچ های ورقه شده معمولاً در یخچال فروشگاه ها نگهداری میشود.

  ایده هایی برای سرو کردن

  قارچ به صورت خام در پیش غذا یا سالاد استفاده میشود. قارچ به طور سنتی در کنار گوشت، پیاز و برنج سرو میشود. قارچ در سوپ، سس، خورش و املت کاربرد دارد و میتوان آنرا با کره، سیر و جعفری سرخ کرد.

  اطلاعات تغذیه ای

  قارچ منبع بسیار خوب پتاسیم است و منبع خوب ویتامین B2 می باشد.

  پختن

  تابه ای: قارچ را میتوان در دمای بالا تابه ای (Sauteed) کرد و مرتبا به مدت چند دقیقه آنرا باید به هم زد. به محض شروع به آب انداختن باید قارچ را از روی حرارت برداشت.

  فٍر پز: قارچ در عرض ۱۲ تا ۱۵ دقیقه میپزد.

  کبابی یا گریل

  نگهداری

  در یخچال میتوان قارچ را در پاکت کاغذی یا دریک پارچه تمیز به مدت یک هفته نگهداری کرد. درفریزر میتوان به صورت خشک شده قارچ را نگه داری کرد.

  آماده سازی

  هنگام استفاده، قارچ را زیر آب روان یا در مخلوط آب و اندکی سرکه بشویید. میتوانید از یک برس بسیار نرم نیز برای شست و شو استفاده کنید. نگذارید قارچ خیس بخورد. قسمت ابتدایی ساقه بهتر است جدا شود. قارچ را میتوان به صورت درسته یا قطعه قطعه شده، ورقه شده، پوره یا خرد شده درآورد. اگر میخواهید قارچ را به صورت خام و تازه مصرف میکنید پس از برش زدن روی آن آبلیمو یا سرکه بچکانید تا رنگ آن تیره نشود

  ما یک منو از غذاهای رژیمی خوشمزه، گرم و آماده خوردن داریم

  × مشاوره رایگان